Extreme Carping team

... Czech Republic

Get Adobe Flash player

Lov kaprů v travinách ...

Právě začalo moje nejmilejší roční období – léto. 

S ním se ovšem dostavují problémy. Na většině jezer, tedy alespoň na těch v mém okolí, se rozmnoží obrovské pole vodních rostlin. 

Na těchto místech se však zdržuje v tomto ročním období většina ryb a na těchto místech se tedy já snažím předložit své nástrahy. Vím, že léto není zrovna nejlehčím časem k ulovení ryby i když je voda velmi teplá a ryby aktivní. 

Tento čas je ovlivněn vysokou nabídkou přírodní potravy ve vodě, vysokými teplotami vody a tím sníženým obsahem kyslíku. 

Přesto i přes ztížené podmínky chytám stále konstantně.  

V tomto čase velmi záleží na promyšlené taktice, velmi kvalitních nástrahách a přesné lokalizaci lovného místa. 


Lokalizace? Ano přesně lokalizace, neboť lovím v houštinách vodních travin, tam kde se v tomto čase ryby nejraději zdržují. K zakrmení používám boilie Red Spice Fish v různých velikostech od 18mm až do 30mm. 

Partikl a jiné krmení zcela vynechávám, jelikož by toto krmení přilákalo mnoho bílé ryby. Sice by to bylo částečně pozitivní, cejni by krmné místo vyklidili zcela do posledního zrníčka i s travinami. Přesto tento druh krmení vynechávám abych si noční návštěvy cejnů ušetřil a mohl se vyspat. A když už zazvoní měl by to být kapr. A přesně tak to bylo při mé poslední návštěvě u vody.

 Nastal čas čekání...

... je čas dát si čaj, jak se říká

  

Čas u vody si užívám, odpovídající muzika, zajímavý studijní materiál mi pomáhají překlenout den. 

Občas kouknu do internetu, patřím ke generaci, které se říká Generace World Wide Web. Ale v celku je každého soukromá věc jak přežívá u vody, někoho baví to a někoho zase ono.

Snad by mi mohla vyprávět jaký to tam dole je. 

Snad ví kam bych měl položit své nástrahy. Ostatně vážky žijí roky tam dole na dně, aby poté jen na několik týdnů ozdobily břehy našich vod. Jedinečné!

 

Při krátkých výpravách použivám tyto velmi kvalitní boxy, jak pro boilies tak i pro mou výbavu.

To je ono, zelené peklo. Všude kam se člověk podívá – vodní rostliny.

   


No a, tak prostě budeme chytat mezi nimi a těšit se z každé ulovené ryby.24 mm Red Spice Fish a jako třešnička na dortu 12mm Scoberry plovoučka. To funguje perfektně!
Red Spice Fish v různých velikostech i v létě. I love it!

 Váš Felix Kaczmarek