Extreme Carping team

... Czech Republic

Get Adobe Flash player

Širavské soustředění na ADOŠOVĚ ...

Protože,vrchol naší sezony tedy Širavský Kapor na Zemplinské širavě viz: http://srzmichalovce.sk je již za 14 dní rozhodli jsme se prorybařit víkend v našem teamovém složení a odzkoušet naši strategii a nástrahy, které použijeme i na závodech. Vybrali jsme soukromý revír ADOŠOV,který je víc než ideální odzkoušet si noční zdolávačky ve vázkách ,vyvážku, prostě vše co na závodech nejde podcenit.

Zde je pár informací o revíru  www.adosov.cz 

Majitelem je Petr Adámek,který má na svém kontě už nejednoho pěkného kapra. Učástní se mezinárodních závodů a spolu se značkou MAXCARP dosáhl již několik krásných výsledků.

Díky Petrovým zkušenostem se sportovním rybařením můžete na revíru očekávat  skvělé podmínky pro rybolov. Voda je rozdělena na 10 lovných míst pro dva rybáře, která jsou dostatečně daleko od sebe. Každé je vybaveno molem a je možno si zapůjčit loďku s echolotem, který určitě vzhledem k členitosti dna doporučuji. Na výběr máte místa  v mělčině, hloubce i s potopenými stromy.

  

My jsme si vybrali stanoviště č.10 a postavili základní tábor.

Když jsme vybalili člun,že ho nafoukneme a zakrmíme si místa.Co se nestalo-není pumpa.Po několika telefonátech Romanovi se zjistilo,že pumpa je úplně v jiné tašce kde byl echolot a čistě náhodou ho máme sebou..:)Takže člun je na vodě a můžeme zakrmit naší směskou voňavého partyklu spolu s bílým halibutem a Big Boyem,které jsme pro naši výpravu zvolili vzhledem k jejich odlišnému složeni.

Vše je nastraženo a čekáme na záběr. Přijel se za námi podívat ještě Martin, který vede náš druhý team na Širavu a probrali jsme strategii na Širavu.

S pustil se liják a začal foukat vítr. V tom to píplo a následovala parádní jízda až prut poskakoval na stojanu, takže rychle do člunu a pro kapra než nám zmizí někde ve vázkách. A je tam, naštěstí se ho podařilo vymotat a po chvilce zdolat. Byl to čtyřkiláček a zabral na big boye přizvednutého malinkou pěnkou.První kapřík na břehu a to hned po 4 hodinách co jsme dojeli na místo. Přihodili jsem pár kuliček a zavezli další prut. Po půlnoci  přichází druhá jízda,tentokrát na bílý halibut. Rychle do člunu a v tom Lukáš křičí,že máme píchly člun. Takže rychle pro kapra, naštěstí šel hladce, na zpáteční cestě malá komplikace pod silony, troška pletení a falešných záběrů na stojanu, ale kapřík byl na podložce. Opět menší, ale pěkný a pro Marka obzvláště důležitý.

  

Kapřík putoval do vody a my si začali dělat starost s píchlym člunem. Vytáhli jsme ho na molo plny vody. Člun jsme otočili mezi pruty a začali hledat díru ve dně. Hledáme při světlech čelovek a v tom vidím, že ze zadní výpustě čouhá větévka. Zahada odhalena, celou dobu jsme měli otevřenou zadní vypusť.!! V tom okamžiku jsem myslel, že Romanovi, který měl člun půjčený na Slezské Hartě, vlastnoručně prošiju žalud háčkem Long Shank velikost 4. Nejdříve pumpa a teď výpusť. To nám snad udělal schválně, protože s námi nemohl jet. Jakmile se vše vysvětlilo a člun byl zpět na vodě zalehli jsme. K ránu přišel ještě jeden záběr na krajní prut, chvíli jsem se kapra snažil udržet na prutu a čekal Marka, abychom vyjeli na lodi, když se otočím za sebe tak on si  zrovna pobrukuje a v klidu si chčije. Skaču do člunu a vyrážím sám, ale po chvíli jsem o kapra přišel, protože příliš rychle zmizel v křoví a tím se vysvobodil. Tohle byl náš poslední kapr na prutu. Neděli jsem trávili už jen relaxem a psaním poznámek co vše bude třeba vylepšit a zdokonalit pro úspěch na Šíravě.