Extreme Carping team

... Czech Republic

Get Adobe Flash player

Základní info ...

Naším cílem je ...

                      ... vytvořit skupinku kaprařů, kteří budou schopni objektivně zhodnotit kvalitu jednotlivých nástrah a vybavení. Nebudou podléhat reklamnímu boji a tvrdit, že chytají něco co na háčku neměli jen, aby získali množstevní slevu na krmení.

V dnešní době se v časopisech objevuje spousty článků a fotek s obrovskými kapry, které mnozí z nás nikdy na háček nedostanou a zdá se nám, že kapři z našich vod nejsou ceněni pro jejich malé hmotnosti i když úsilí a čas rybáře pro jeho zdolání mnohdy přesahuje ten věnovaný obrům z časopisů.

Rádi bychom tu pravou kaprařinu přiblížili na tomto webu všem, kteří už začali experimentovat s magickými kuličkami a rádi by začali cíleně lovit velké kapry. Dostat do podvědomí kaprařů, že lov na kvantitu není to, oč tu běží. Obrovskou výzvou je přece z dané vody dostat největšího a nejzkušenějšího kapra a ne nachytat co nejvíce miminek.

Základna ...

Místo pro naši klubovnu jsme si vybrali na Heřmanickém rybníku.
Heřmanický rybník se nachází mezi Ostravou a Rychvaldem, jeho rozloha je 116 ha. Jedná se o největší rybník v okolí. Z vodohospodářského hlediska je prvořadou funkcí Heřmanického rybníku dávkování slaných důlních vod tak, aby v řece Odře v profilu Bohumín nebyla překročena maximální hranice chloridových iontů. Hned na druhém místě je využití pro sportovní rybolov a myslivost. Od letošního roku je tento rybník součásti ptačí oblasti „Heřmanský stav“. Tento rybník tedy nabízí skloubení několika celospolečenských funkcí, jako jsou: zlepšování kvality povrchových vod, rekreační účely (rybářství a myslivost) a ochrana přírody. Rybník je napájen z Rychvaldské a následně z Bohumínské stružky. Již teď jsou v řádu zařazeny novinky jako celoroční non – stop rybolov, možnost označení mista bojkou a možnost zakrmit z člunu. Rybník se nevypouští a je pravidelně zarybňován.Je stanovena dolni i horní hranice kapra. Jedna se o ideální vodu pro naše testovací výpravy a vzhledem k rozloze se jedná o dost náročnou vodu.        

  

Začali jsme pronajmutím pozemku a v zimním období zahajíli stavbu.

1. nabili jsme dřevěné kůly:

 

2.zakrátili na požadovanou velikost a vytvořili rošt z trámů na který jsme položili fošny

 

3. tím bylo vytvořeno molo na, kterém se náš nejzkušenější člen klubu pustil do stavby základny:

na hotovou konstrukci jsem už připevnili desky, zastřešili a mohlo se zakrmit a  nahazovat.


výsledek vypadá takhle: Na závěr pár fotek atmosféry heřmanického rybníka: