Extreme Carping team

... Czech Republic

Get Adobe Flash player

CARP CUP KOBLOV 2011...

16.10.-21.10.

14 dní před závodem si sedíme na základně a těsně před půlnoci, ani nevím, jak a kdo to navrhnul a druhy den jsme byli na startovní listině. Původně jsme sem nechtěli jet pro příliš velké startovní pole a měli jsme strach, že místa budou moc nahusto. Koblov máme za humny a Dan 5 let chytal na téhle vodě. Já i Martin jsme si tam byli pár krát zachytat a líbilo se nám tam. Jediný strach jsme měli z toho, co velká voda v roce 2010 odplavila, ale na druhou stranu byli slíbení před závody noví kapři, takže to nás malinko uklidnilo. Krmení nám zbylo hodně ze Šíravy, takže stačilo namočit řepku a jsme připraveni.

Kompletní přenos ze závodu je zde:
http://koblov2011.mrk.cz/

Sluníčko, neděle dopoledne. Krásné počasí provází zahájení našeho posledního závodu v sezóně.


Hned po příjezdu se nás ujal Roman (organizátor), vysvětlil vše potřebné a za chvíli jsem byl u losovaní. Nejdříve jsme si vytáhl pořadí pro losování v druhém kole č13. V druhém kole Martin vylosoval č. 13 jako naše stanoviště.(kruci dvě třináctky, ještě že není pátek).
Když jsme se přesunuli na místo, zjistili jsme, že jsme hned vedle rozhodčích na místě, kde celoročně chytají, takže tam ryby musí být naučeny.


Za chvíli se vítáme s našimi sousedy a zjišťujeme, že máme tu čest s vítězi Tovačova 2010.
Kluci z ČESKÉ TŘEBOVÉ.

Rozbalujeme udice, připravujeme krmeni, koukáme kolem, že někteří už láduji obrovské kila boilies i partiklu do vody, jsme opatrnější a k našim bójkám přisypáváme jen řepku a pár kuliček boilie. Vsadili jsme na naše nejsilnější zbraně a to Hot demon, Bílý halibut, Sniper .Dan si nechal jedno místo jen s betain peletkama, na které zde nachytal už hodně kapru v minulosti. Takže poslední prut položit a je to tam.

Blíži se večer, je jasno, poslední rozlučky s doprovodem a připravujeme montáže na rychlou výměnu, kdyby měli koblovští kapři velký apetit.

Přišel večer a s ním i první zádrhel v podobě stravy. Roman nám sice zařídil domácí kuchyni, ale s tím, že si každý tým přijde na hlavní stanoviště a u prutů se prostřídají. Nebyli jsme nejdál a pro nás to znamenalo skoro půl hodinovou procházku. Nakonec po vzájemné domluvě s ostatními týmy se dohodlo, že vzdáleným stanovištím se to bude vozit. V dalších dnech se k nám strava dostávala v jídle nosičích. Oběd v průměru kolem druhé hodiny a večeře někdy i ve 20 hodin. Skladba jídelníčku byla náročná na přípravu a obdivuji Romanovu manželku, že se do toho pustila s jedním dvou plotýnkovým vařičem. Musím pochválit kvalitu většiny jídla, hlavně knedlo-vepřo-zelo. Škoda jen, že svíčková se k nám dostala bez knedlíku, guláš bez masa a dokonce hned ze startu rozvařená a připálená polévka. Osobně považuji polopenzi na závodech za velký luxus a obrovskou zátěž pro organizátora. Kompletní týdenní menu stálo 500kč.Myslím si, že je to dost málo a spousta tymu, by raději připlatila, kdyby měla jídlo kompletní a včas. Tolik ke stravě, která jako celek byla hodně vychvalována, snad jsme byli jediní, kteří měli smůlu.

Začíná přituhovat hned první ráno v pondělí. Teploměr ukazuje - 5. Ještě, že byla noc klidná a nemuseli jsme ze spacáku :)

Dozvídáme se, že noc byla úspěšná pro tým č. 11 a mají dva krásné kapřiky. Říkáme si, že se snad ryba rozjede a nezůstane jen ve stromech uprostřed jezera. Dále probíhají debaty se sousedním týmem
nad sudem řepky.

 

Po poradě  sedáme do člunu a měníme nástrahy,které mimojité zůstaly přes noc netknuty.
U naší levé hraniční bójky jsme našli strom, zkoušíme to spustit tam. Sice je tam příliš velký ruch
od okolních týmu, ale uvidíme. Neviděli jsme nic. Jsme další den bez záběru.

Na druhé straně se klukům z týmu MOTOBAŇOK povedlo chytit nádherného kapra přes 20 kg.


Tady bych se zastavil u dalšího problému. Nikdo z nás nepochybuje o tom, že kapr tu váhu opravdu měl. Není to v zajmu startujících ani organizátora nějak měnit výsledky. Došlo však k tomu, že kapr byl špatně nafocený a fotka zveřejněna. Po přečtení některých příspěvků na MRKu mi bylo zle a Romana líto, jak se tam do něho pustili. Takže pro příště bych určitě doporučoval mít nejen skvělého kameramana, ale i fotografa, protože takové krásné ryby si zaslouží i pěkně vypadat na fotce…:)

Další den měníme strategii a

dáváme jeden prut přímo pod nohy.


Došlo i na method mixy a Dan se rozhodl ukrýt celou montáž do něj.

 

V hlavě se honily po třetím dnu bez záběru různé plány od žížal přes rohlíkače  a různé jiné dobroty.


Nejhorším zjištěním bylo, že u nás prostě ryba není. Nevydržel to ani Fishky a projel místo podběrákem. Nalovil to, co tam naházel. Začíná to být horor a nálada upadá, zvláště když Vás nepodrží ani rozhodčí 
a tvrdí, že za poslední týden klesla voda o 30 cm a tady ryba nezabere a tolik krmení co má nasypáno ji vydrží do jara. K tomu ještě přišel studený vítr a s ním i pokles vody o 3 stupně. Raději jsme zalezli.

V odpoledních hodinách ulovil team Nikl krásného 15 kg kapra. Jenže co se nestalo, zdolal ho z lodě.
Podotýkáme je středa, téměř půl závodů. Pro upřesnění zdolávaní ryby ze člunu je zakázáno, prý proto, že by si týmy při zdolávání přejížděly sektory.Dalším důležitým faktorem je to,že hned vedle týmu Nikl je tým Motobaňok, který  už má chycenou dvacítku a zdolanou ze břehu. Po chvilce je u nás team ze stanoviště 11, který je momentálně na druhém místě a ptá se nás co to má znamenat. My i rozhodčí odsouhlasujeme, že nevíme nic o tom, aby se ryba zdolávala ze člunu. Následuje oprávněný protest týmu 11 proti porušení pravidel. Za chvíli mám na telefonu Honzu z týmu Nikl a ten mi potvrdil, že neporušil pravidla a člunem nebyl dále jak 10m od břehu. Tak a teď jsme z toho všichni gogo... Protest, porušení, neporušení, že by platilo něco na druhé straně jinak než u nás. Když oni mohou zdolávat z člunu tak my třeba můžeme chytat na 6 prutů.
Nezbývá než se zeptat organizátora závodu. Roman nám tedy sděluje, že vzhledem k malé hloubce u břehu a velkému množství bahna povolil na druhé straně zdolávat rybu ze člunu do vzdálenosti 10m od břehu. Prý objížděl ostatní týmy a sděloval to všem. Je možné, že někdo mohl být na vodě, ale o tak důležité věci měl informovat především rozhodčí a ti to nevěděli. Takže tady máme projednávaní protestu přímo před kamerou:


Dle mě, oba tymy jednali správně a 1000kč mělo být vráceno. Ba naopak organizátor měl přidat
oběma týmům po 1000kč za zbytečné komplikace, které způsobil nejasným výkladem pravidel.
Bohužel tahle událost byla za celý týden našim největším vzrušením. V našem sektoru se nepodařilo vytáhnout jedinou byť nebodovanou rybu. 

Zbytek závodů jsme trávili už jen debatami se sousedama, koukáním na nehybné swingry a občas přišel nějaký super nápad jako třeba namočit plovku do rumu a změna místa ryba jistá.

V pátek, nezbylo než vše naházet do auta a přesunout se na vyhlášení výsledků.

Video ze závěrečného ceremoniálu zde:

CELKOVÉ POŘADÍ:

Pozice

Závodníci

Č. místa

Body za úlovky

Počet úlovků

1.

CT Motobaňok Bartek, Beníček

7

4 090

3

2.

CT Special Carp team Faško,Faško

5

3 830

3

3.

CT Jet fish SK 2 Benkovský,Dubský

11

2 520

2

4.

CT Krmiva Hulín Korner,Pavlíček

1

1 710

3

5.

CT Nikl Hubka,Rizman,Cicka

6

1 590

1

6.

CT Jet fish SK Varjan,Malík

16

610

1

7.

CT Trutnov Řehák,Řehák

20

520

1

8.

CT Max Carp Dvořák,Dvořáková,Svatoň

2

0

0

8.

CT Dravci Horák,Prajza

3

0

0

8.

CT Fans team Mikbaits Zelinka,Zelinka,Špaček

4

0

0

8.

CT ZIA-Hinders Jarrett,Kettner,Houdek

8

0

0

8.

CT Chytil Koutný,Marek

9

0

0

8.

CT Magic Peška,Barát

10

0

0

8.

CT Imperial Baits Suchánek, Plch

12

0

0

8.

CT Extreme Carping Wator,Kania,Wojkowski

13

0

0

8.

CT Lejsek,Hvězda

14

0

0

8.

CT Grauvell Blansko Krejčí,Raidl,Kratochvíl

15

0

0

8.

CT Infinity Baits Vondruš,Uhlíř,Medynsky

17

0

0

8.

CT Carp secret Huss,Řezáč

18

0

0

8.

CT Carp-B Ševela,Hrůša

19

0

0

Z účasti na závodech mám smíšené pocity, hlavně pro to, že jsme za celý závod neudělali ani záběr a taky proto, že z organizátora závodu byla cítit obrovská snaha uspořádat špičkové závody, které však nedopadly adekvátně vynaloženému úsilí. Hodně mu to stěžila aktivita ryb a s tím spojený počet úlovku, za což si slíznul kritiku za špatně vybraný termín a někteří zhatili i samotnou lokalitu což nechápu. Ale to tak prostě je a nedá se ovlivnit příroda, na druhou stranu to bylo zase až do konce napínavé a mohla rozhodnout jedna ryba. Prvky, které k závodům patři jako on-line přenosy,strava,videa a rozhovory byly taky součástí. Bohužel díky rychlosti připojeni se aktualizace prováděly se zpožděním a to si opět u fanoušků vysloužilo kritiku. Problémy se stravou stejně tak okolo protestu byly díky tomu že Roman podcenil náročnost organizace a prostě to příště chce větší tým lidí a vyladit mouchy, které k prvnímu ročníku prostě patří.

Věřím, že další Koblov cup bude a Romanovi držíme palce za celý team EXTREME CARPING, aby se povedl k jeho představě a zařadil se ke špičce závodů v ČR.