Extreme Carping team

... Czech Republic

Get Adobe Flash player

ADACS CARP 2012 MAĎARSKO...

ADÁCS CARP V4 2012 / 31.03.2012 - 07.04.2012


Ve dnech od 31.3.2012 do 7.4.2012 se konal IV. mezinárodní závod lovu kaprů na ADACSI v Maďarsku. Letos se bohužel neúčastnili Poláci, kteří na poslední chvíli odřekli, asi ze strachu. Počítali se kapři pouze nad 5 kilogramů, takže strategii bylo třeba trošku vyladit. Cesta z Ostravy nám zabrala 6 hodin, kdy jsme se vyhnuli přejezdu přes Harmaniec a mydlili to po dálnicích. Ze sjezdu to bylo necelých 6 kilometrů k vodě. Hned po příjezdu jsme strnuli při pohledu na přehradu, ve které chybělo oproti loňsku čtvrtina vody a k tomu nás přivítala pěkná vichřice.

              

Zapsali jsme příjezd na listinu jako team č. 11 a od 15.hod začalo losování, které jsme nechali čistě v kompetenci našeho nováčka Mirka. Ten přistoupil k osudí jedenáctý a v prvním kole vytáhl č. 11, tedy pořadí, ve kterém budeme losovat sektor.  Zjistili jsme z mapy, že letos zvolili opačné číslovaní a naše loňské místo smrti má číslo 11. A co se asi nestalo, když Míra přistoupil k osudí??? Prohrábnul dva míčky a vytáhl ten s číslem 11. Znamená to, že máme úplně stejné místo jako loni. Utěšujeme se, že se nemůže opakovat situace z minulého závodu, kde u nás byla největší hloubka a ryby odtáhly na mělčinu. Nezbývalo než se přesunout na místa. Vybalujeme a v tom se po hrázi řítí karavan, který se nám zdál nějak povědomý z loňského roku. V tom zastavuje vedle nás a zjišťujeme, že to jsou naši slovenští bratia (loňští sousedé CARPFANATIC), kteří dopadli ještě hůře a nechytli ani šupinu. Tolik radosti, že se vidíme na stejném místě v sektoru smrti po roce si ani nedovede představit ..:)

 

     

Startovní listina:

 Hungary 1: KEN CARP G&G TEAM
 Hungary 2:
KING-BAITS TEAM
 Hungary 3:
BOXI TEAM
 Hungary 5:
RETRO TEAM
 Czech republic 1:
CT TORA 2
 Czech republic 2:
CT KORUM CARP
 Czech republic 3: CT EXTREME CARPING
 Czech republic 4:
CT ZAPAR
 Slovakia 1:
CT HORTER
 Slovakia 2:
CT GARANTBAITS
 Slovakia 3:
CT MK BAITS
 Slovakia 4:
CT MAINLINE SLOVAKIA
 Slovakia 5:
CT CARPFANATIC
 Slovakia 6:
CT X-CARP POHOD
 Slovakia 7:
CT QANTICA
 Slovakia 8:
CT SEMA HŠ
 Slovakia 9:
CT LK-Servis
 Slovakia 10:
CT MEDVEĎ
 Slovakia 11:
CT LEVO

Závody začínají až v neděli ráno, do té doby nesmí nikdo na vodu. Mě osobně se tenhle start zamlouvá více, než možnost den před závody zakrmit, protože tenhle rozjezd umožňuje více přemýšlet při zahájení, zda vyjet na vodu, nahodit, co zvolit pro chycení první ryby atd.
My znalí místa z loňského roku zalíváme kafe a po chvíli nahazujeme pruty. Všude kolem už to brčí sem a tam, hledají hrany, stromy a bůh ví co. Když už mají všichni kolem vyvezeno Martin vyráží na vodu bez echolotu, protože u nás je to vana jako od RAVAKU. Tyčovky dává na loňské místo, které je tvrdší než okolí na hloubku 1,8m a jednu blíže ke břehu na 1,3m.
Když se vrátil, tak potvrdil, že se u nás v sektoru nic nezměnilo a říkáme si, aby přišla aspoň nějaká ryba. A ona přišla…  

http://wator.rajce.idnes.cz/adacs2012/prvni_ryba

Zachutnala ji kombinace dumbell Krill a demonovy koule.

        


Kruci, říkáme si, že by letos to bylo jinak? Bohužel zjišťujeme, že první rybu už nemáme, ale před 20 minutami ji vytáhli naproti na mělčině. Rozkoukáváme se kolem sebe a zjišťujeme, že jsme v obležení teamů, kteří loni skončili na bedně, tedy:  MK BAITS, CT HORTER a MAINLINE SK, takže s respektem je sledujeme a jsme zvědaví, jak jim to půjde. Převážíme pruty,mícháme tajné zbraně, které jsme zvolili od firem SUCCESSFUL BAITS, NIKL  a STARBAITS založených na letošním hitu a to KRILLU.Návazce jsme zvolili naše odzkoušené a jedny z nejspolehlivějších co používáme.

Háčky centurion, rychle potápivá šňůrka  Kryston 25lb, žádné blbinky kolem.


 
Ještě jsme si nestačili užít prvního kapra a už kohout znova kokrhá (Martinovo nastavení na hlásičích Prologic). Opět krásný zdravý kapr, tentokrát šupík. V okolních týmech začíná být rušno , zatím jsou bez ryby.


Po dvou dnech jsme tedy na druhém místě, 

což je jak z pohádky na tomhle fleku.           


V noci se ochladilo a teplota spadla na -7. Ráno jsme klepali kosu ve spacácích, které mají být do -25, tak nevím kde soudruzi udělali chybu. Naštěstí jsme měli naše topení, které už nás vytáhlo z kaše i na Koblově, kde jsme klepali ráno -5. Bohužel jsme přišli na dva dny o záběry a ryby se začaly tahat na druhé straně. Naštěstí vylezlo sluníčko a teplota se přes den pohybovala přes 24 stupňů a zbyl čas i na relax…

 
Po krásné opalovačce a klidné hladině se počasí začalo kabonit a přišla pěkná vichřice, která pročeřila vodu a byla šance, že na naši stranu přižene více ryb z druhé strany, kde už měli nachytáno na vedoucích místech přes 80 kilo ryb. Dočkali jsme se a na Krill Bp samostatnou kuličku vytahuju krasavce.

 

Ve předu se držel team MEDVED na fleku č. 1, kde to byla těžká dřina a musel vše vynášet v holinách, položit do stromu a zpátky.  Krok držel team ZAPAR i kluci z TORA 2 a vedle nich chytající KORUM KARP. Kapři se pohybovali v průměru kolem 8kg ,ale povedly se i nad 16kg. CT LEVO A LK SERVIS.

        

Po bouřce a vichřici, se začalo dařit i u našich sousedů CARPFANATIC od kterých jsme odkoukali
metodu krmení výškovým způsobem s maximálním okysličením tyčového prostoru s minimálním rozptylem selektivní nástrahy během proměnlivého časového horizontu v průběhu 1440minut.“ A zařazujeme ji do našeho repertoáru..:) Rozjeli se i Mainline a Mk Baits.

Tato metoda sklidila úspěch a hned ráno jsme měli venku dalšího šupíka, který nás probudil z nočního spánku…
Po našem kapříkovi přestaly kokrhat naše pípáky a navíc se rozjely  i sousední týmy Mainline a Mk Baits.

 


Pohybovali jsme se… no jak jinak než na jedenáctém místě a  začaly nám šlapat okolní teamy na paty.
Muselo se jednat. Protože když chytají kolem Vás a vy nic tak je něco špatně. Máme před sebou poslední noc a Martin než šel spát ještě převezl pruty a před chytacím místem rozkrmil lajnu s boiliesem a troškou partiklu. Vyplatilo se a ryby najely. V půl jedné přišel první kapr a za hodinku druhý.


Tito krasavci nás katapultovali na celkové desáté místo a v sektoru smrti jsme obsadili místo třetí.
Ráno hodinku před koncem závodu jsme měli ještě krásné 3 záběry současně, ale byli z toho jen dva nebodovaní kapři. Posledního kapra přes 10kg si vytáhli kluci s Mk Baits těsně před ukončením závodu, jak říkali “čerešnička“.


Celkové pořadí teda dopadlo pro Českou výpravu skvěle, všechny teamy v první desítce.

 1 místo team ZAPAR sektor 4 krmení garantbaits

  2. místo KORUM KARP sektor 7 krmení Chytil      

   TORA 2 krmení Bestbaits     

10. místo EXTREME CARPING sektor 11 s krmením Succesfful Baits, Starbaits a Nikl

 

 Konečné pořadí týmů:

1. CT ZAPAR 24ks 189,72kg
2. CT KORUM CARP 19ks 142,89kg
3. CT MEDVED 24ks 141,08kg
4. CT TORA2 15ks 118,71kg
5. CT LEVO 9ks 101,04kg
6. CT LK-SERVIS 12ks 95,7kg
7. CT GARANTBAITS 12ks 86,01kg
8. KING-BAITS TEAM 8ks 76,67kg
9. CT CARPFANATIC 8ks 64,37kg
10. CT EXTREME CARPING 6ks 38,61kg
11. CT HORTER 4ks 34,67kg
12. CT MAINLINE SLOVAKIA 4ks 30,89kg
13. CT X-CARP 4ks 27,22kg
14. CT MKBAITS 3ks 26,09kg
15. RETROCARP TEAM 3ks 25,85kg
16. CT SEMA HS 1ks 8,02kg
17. KEEN CARP G&G TEAM 1ks 7,55kg
18. CT QANTICA 1ks 6,35kg
19. BOXI CARP TEAM 0ks 0kg

Takže na závěr pár postřehů za náš team Extreme carping ve složení ROSŤA, MARTIN a MIREK.
V porovnání s loňským ročníkem se ulovilo více ryb a ryba nešla jen na mělčině. Sektory, které se umístily na prních místech byly velmi vysoko i loni, uvidíme jak to bude příští rok, zda se horká místa potvrdí i do třetice. Organizačně to kluci zvládli dobře co se týče zázemí s teplou sprchou a wc kolem přehrady. Při vážení by se určitě hodila trojnožka nebo opěrná tyč.  Zpravodajství pro veřejnost, kdy aktualizace byly pouze na maďarských stránkách majitele vody,  považuji v dnešní době za nedostatečné. Každý ze závodních teamů ma domácí podporu a ta chce vědět co se děje. Příkladem by mohly být Top zavody jako Tovačov, Štít, Green-hell a nebo i menší typu Koblov nebo Best Baits Cup.
Každopádně se potvrdilo, že to  jsou nádherné závody a když se vychytají malé organizační mouchy,
budou patřit mezi HIT zahajovací sezony.

Zdarec Rosťa a Martin,  za team EXTREMECARPINGKontakty a odkazy spojene s ADACSEM:
 
Organizátoři závodu:
www.carpfanatic.sk

majitel vody:
www.adacsihorgaszto.hu