Extreme Carping team

... Czech Republic

Get Adobe Flash player

KAPRMARATON FIGURA 2012...

Máme tady pátek  29.6. což znamená konec školního roku a vytoužené prázdniny pro děti. Nám se naskytla příležitost startovat na komorních závodech na rybníce FIGURA.

Info o revíru zde:
www.rybnik-figura.cz

Jedná se o malinkou vodu,my jsme přece jen zastánci větších revíru,ale když  jde na  téhle lokalitě o první závod delší jak 24hodin jen pro 9 teamů  a máme to za barákem, rozhodli jsme se s Martinem,že zkusíme štěstí.
To jsem ještě nevěděl,že Martin bude odvelen k moři a budu muset hledat nového parťáka.
Netrvalo dlouho a milovník propadlin Ríša se rozhodl,že to se mnou zkusí,ale jakmile se dozvěděl o termínu zjistil,že bude zkoušet štěstí na jedné opravdu složité vodě,kde nemůže nechat svého kolegu ve štychu,protože výpravu měli už dlouho dopředu domluvenou.Zrovna když píšu tenhle článek mi volal,že zažili kalovou a prachovou bouři  bez deště takže vypadají jako kominíci a čistí a čistí.Maji zatím od pátku sumce na tygří ořech a jsou bez kapra.

Nicméně  jsem stále sám.Tak  to snad absolvuji jen se svým synem Vojtou,ale naštěstí Dan změnil svůj postoj k závodům ,takže parťáky už mám, jeden malý  šikovný a  druhý velký a ještě šikovnější:

Na tenhle závod bylo povoleno boilies a pelety a to pouze 5 kg , vše na nához.Chytalo se jen z jedné strany,kdy byla možnost si před zahájením závodu místo od kolejí rozkrmit. Vzhledem k blížícímu se počasí nechtěli jsme povolené krmení  naházet hned po startu a byli jsme opatrní..Do vody letěl mix Big boy,Sniper,kreveta pepř a lehce doplněno peletkama 3xl. Dan chytal blíže k rákosí,já měl místo pod stromem  a druhý prut jsem dával do poloviny sektoru –později se ukázalo,že je to kravina a vše jsme tahali od zadu na hloubce do půl metru.Po poradě jsme na start  vybrali rychle chytajícího snipera s big boyem v 14mm a šup s nim do AK .Na další dva pruty šla kreveta a peletka 10mm 3xl.vzhledem k tomu,že se bodovali všechny ryby strategie byla zvolená chytat vše co plave..:)
V záloze zůstává Hot demon,krill BP a osvědčené dumbelky,které jsou přece jen selektivnější.

Sniper ještě ani nedopadl na dno už jsme měli první rybu.CEJN.Hmm,,,,brusinka funguje a letí tam znova.Po chvíli další jízda. Dan přisekává a na hladině se ukazuje krásný Amur. Při zdolávání si všímáme,že kluci na šestce zdolávají taky rybu,takže kdo ji dostane na břeh dříve.Měli jsme štěstí,že  náš amur  byl menší a fičel rovnou k nám,trošku zatancoval před podběrákem a první bodovaná ryba závodu je naše.

Pěkně nám to začíná. Ani si nestačíme  rozbalit vercajk a další záběr, tentokrát na peletku 3xl 10mm. Plus Pva punčocha a opět menší ryba.
Dokonce jsme v tom spěchu zapomněli uctít ducha Figury takže to hodně rychle napravujeme.

Po chvíli má Dan jízdu jak z videa od Nashe, přisekává  a vzadu u rákosí se převalil obr.
Dan jen stojí snaží se brzdit co to dá, ale na druhé straně obluda přesně ví kam jet a po chvíli mizí v rákosí,kdy se ji nepodařilo otočit. Hmm, koukáme s Danem na sebe co se to tady děje ..
Vojta je stále v pohotovosti, tentokrát však zbytečně.

Blíží se večer ,musíme upravit naše stanoviště.Na poradu dorazili i kluci z vedlejších teamu:

Oblíbili jsme si team č.7 Jan KŘIŽÁK a Jiří KALETA ,společně jsme dokázali nastavit pitný režim tak,abychom zvládli úmorné vedra ,které během závodu panovaly.
Kluci měli smůlu a hodně pěkných ryb ztratili pod břehem.Přesto se jim povedl  nejeden krásný kapřík.

.Příště si už určitě dají pozor a budou podebírat z vody jako my.

Již na všech prutech máme kombinace boilies BESTBAITS a to SNIPER s Big Boyem.Občasné záběry přicházely i na Homera.
Důležité bylo vše namočit do AK.

Ujímáme se vedení  v závodě a je čas dát si něco dobrého.Vzhledem k tomu,že bylo zakázáno používat vařiče byli jsme odkázání na Karlův servis,který občas pokulhával,ale vzhledem k tomu,že na to byl sám musíme pochválit jeho vytrvalost ,kdy běhal s pivkem i jídlem  mezi kořeny jak motorová myš.

Naštěstí si povolal posily

což jsme všichni uvítali i náš nejmenší člen.

a dobroty, které nám připravili, rychle mizely z talířů a misek.

Noc byla klidnější,dopoledne  přišel  větší kapřik od rákosí.Krásna jízda kdy mu zachutnal ořezaný sniper nadipovany v AK sniper.

Během dne pravidelně v kratších intervalech zdoláváme kapry kolem 4 kil.Překvapilo nás,že i v pravé poledne a v hloubce 50cm přicházejí  záběry.Je zajímavé ,že na tomhle rybníce je dost silný průtok a pravděpodobně kapřici mají velký apetit i během dne a teplota vody bude podobna ve všech místech.

Za  závod jsme ulovili kapry v celkové hmotnosti 180kg s náskokem 60kg  před druhým teamem,který chytal na místě č.2  což potvrzuje,že ryby se pohybovaly opravdu po celém rybníce a bylo otázkou kdo nabídne chutnější koule a udrží rybu o chvilinku déle,aby došlo k záběru. Povedlo se nám ulovit
první rybu závodu,sice těsně ,ale přece a jediné co nám uteklo tak nejtěžší ryba,kterou jsme možná na prutě měli, ale nepovedlo se ji zdolat.

Přikládám soupisku úlovku,kde si lehce odvodíte jaké ryby se na Figuře pod velkým tlakem 9 teamu dají nachytat během 54 hodin.

Takže děkujeme pořadatelům za krásný komorní závod s téměř rodinnou atmosférou. Hlavně Karlovi, který předvedl  „One Man Show“ v pořádném vedru a zvládnul to.

Náš vítězný team ve složení:  ROSŤA, DAN A VOJTA.

Pro úplnost přikládám celkové vysledky:

CELKOVÉ VÝSLEDKY :

Umístění: počet ryb celková hmotnost průměr na rybu
1.místo 8/Wator-Wojkowski 35 186,46kg 5,32kg
2.místo 2/Kozel-Vrba 20 121,54kg 6,07kg
3.místo 4/Sliacki-Sliacki 17 118,44kg 6,96kg
4.místo 7/Křižák-Kaleta 13 88,68kg 6,82kg
5.místo 6/Gura-Vopálecký 13 80,81kg 6,21kg
6.místo 9/Hampel-Hampel 11 74,96kg 6.81kg
7.místo 3/Dvořák-Teper 14 70,76kg 5,05kg
8.místo 1/Kačmář-Drozdek 6 27,18kg 4,53kg
9.místo 5/Studínský-Makuňa 3 17,89kg 5,96kg


DODATKOVÉ CENY  :

1. ulovená ryba  -   sektor 8/Wator-Wojkowski , Amur 3,46 kg cca 16 min po zahájení

A nemohu si odpustit jednu poznámku na závěr. Nechápu proč se někdo účastní závodů, když pak zbaběle zdrhne před ukončením …