Extreme Carping team

... Czech Republic

Get Adobe Flash player

Report ze závodů Boilies cup Dubník 2012 ...

Po zrušení závodu na Koblově, Skaličce a odmítnutí startu na Desedě, jsme se rozhodli s partou rybochňapů vyrazit směr Slovensko na pohodové závody pořádané organizací Stará Turá na svazové vodě Dubník 1.

Jde o nádhernou a udržovanou svazovku. Vodní nádrž VN Dubník č. 1 revír 2–4690 MO SRZ Stará Turá. Na tomto revíru platí od roku 2005 režim “chyť a pusť“. Vodní nádrž má rozlohu 16ha, s hloubkou od 2 do 6 metrů.


Nejrychlejší cesta z Ostravy přes Makov směr Trenčín a po 3 hodinách se dají nahazovat pruty. My zvolili trošku dobrodružnější cestu přes Uherské hradiště a byli jsme rádi, že po 4 hodinách jsme našli Dubník. Schválně jsme vyjeli o den dříve, ať jsme ráno vyspaní, ale netušili jsme, že v cíli potkáme teamy, kteří měli stejný nápad, takže jsme se dali do náročné bratrské diskuse a ulehali totálně vyčerpaní ve tři v noci…J

Ráno nás organizátoři vřele přivítali, představili krásné poháry a mohlo začít losování.


Každý z účastníků dostal triko na památku. Hned na start nedorazily dva teamy a po vylosováni se další rozhodl, že místo nestojí za nic a jeli domů. Zajímavá strategie…
Los nám určil stanoviště číslo 7. Flek uprostřed jezera v nejširším místě a navíc vedle nás zůstaly dvě místa neobsazené, říkáme si paráda… Bohužel rychle jsme vychladli, když zjišťujeme, že naproti nás jsou taky závodníci. Tenhle systém z Koblova, kdy se u jedné tyčovky sjely 3 čluny a mohly se hrát karty není vhodný pro závody s možností vyvážky. K tomu všemu se dovídáme od rozhodčích, že se jedná o panenskou vodu a ryb zde není mnoho.

Strategie teamu, který chytal naproti nás byla jasná. Stáhnout všechny ryby k nim do sektoru. Pytle pelet mizely před dalekohledy rozhodčích, kteří byli na naší straně a všichni jsme očekávali, co to přinese. 

Mezitím i okolní teamy začaly se svou strategií. Teamy č.11 a č.12 byly krajní a snažili se udržet kapry co najížděli do trdliště. 

Teamy č.1 až 4 se snažili udržet rybu u hráze a přinutit ji klesnout ze sloupce. My zůstali uprostřed a čekali na nějakého borce, který by dokázal proplout z trdliště přes Rybochňapy popřípadě by dostal průjem od naproti a nebo se jel provětrat do klidové zóny u našeho břehu. Rozdělali jsme tedy tyčky od břehu směrem ke středu jezera a rozvezli montáže. 

Po první noci hlásí sektor č.11 team Rybochňapi první bodovanou rybu závodu. Kluci se trošku uklidnili, protože jejich místo bylo favoritem závodu a zatím měli jen nebodované ryby.

Na to kontruje č. 12 krásným Koiakem 


Přes den se nic nechytá a připravujeme se na očekávanou noc, kdy věříme, že se ryba pohne a začne brát. 

Ryba se pohla, ale jen kousek. Rybochňapi ji nepustili a rozjeli Homérovou báseň.

Přidávají další dvě ryby. Stejně jako den předtím ve 21:00 hod.Přes noc se podařilo ulovit i dalším krajním teámům a to:
č. 12 CT Nové Zámky 5,56 a 5,44
č. 2 Special CT Slovakia 9,45
č. 17 CT Starbaits Senec 9,18
č. 1 CT AJETO 5,3

Ryby přes den nebrali, místní chodili a nechápali proč se netahají kapři, kteří tady plavou a my se jim marně snažili vysvětlit, že závody jsou úplně něco jiného. Motalo se kolem nás spousty domorodých rádců a rybářů a každý si přidal svoji historku.
Blíží se poledne a to je čas obědu. Musíme pochválit organizátory za to, že zajistili každý den teplý oběd a ještě k tomu takové dobroty. Řízek, kuře, pečené maso a dokonce i po vyhlášení výsledku byl oběd připraven.


V našem sektoru se nachází jen lovící boleni a bohužel na podložce se nám už dělají pavučiny. Jsme zoufalí a začínáme vymýšlet kombinace, které by snad probudily i mrtvou rybu, kdyby se u nás objevila.


Na poradu přišel i rybochňap Dan,ale taky nic nevymyslel..:)

Blíží se poslední noc, krásně poprchává a převážíme naposledy pruty. Uleháme a věříme, že aspoň jeden zbloudilec k nám zavítá... a nezavítal…

Za to u rybochňapů se děly věci, nejdříve kouzelná rybka...


...která splnila Tomovi přání. Osobáček a zároveň rekord jezera 15,73 kg byl na světě.

V noci navíc zabojovali kluci u hráze na sektoru č.1 team AJETO a dostali se na druhé místo, kdy přelstili dva amury na kombinaci Starbaits SK30.

Celkové výsledky tedy takto:


1.Rybochňapi 114,63kg

2. CT A JE TO 24,69kg
3. Starbaits Senec 22,61kg

Vybrali jsme tyto závody jako oddechovku za náročnou sezónou, ale že si oddechneme až tak moc a neuděláme záběr tak to jsme opravdu nečekali, ale hold o tom je rybařina.

Malé shrnutí na závěr k celé akci na Dubníku:
Libilo se nám nasazení a snaha organizátorů, kteří se stále pohybovali kolem vody a s ochotou zajišťovali proviant. Často byli u teamu dříve než zdolaná ryba.
Co bychom doporučili změnit pokud jsou povoleny čluny, tak určitě lovit jen z jedné strany. V dnešní době je samozřejmost,že by měl fungovat on-line přenos, protože každý team má někoho doma a ten chce vědět výsledky. Každopádně považujeme za chybu, že rozhodčí při vážení nefotili ryby a přitom je pak jednoduché se sejít někde na centrále a fotky si předat a spolu s výsledky je zveřejnit. Hodně organizátorů se toho bojí, ale není to tak složité. Určitě pokud má být závod zajímavý pro sponzory a výzvou pro teamy, tak musí být o něm vědět a pokud se to dělá s láskou, tak jak to předvedli kluci ze Staré Tury, tak to prostě musí fungovat…

Ještě pro vás, kteří by jste Dubník rádi navštívili a podpořili myšlenku chyť a pusť na téhle vodě, tak zde jsou kontakty kam se obrátit:

Peter Bača - peter.baca@centrum.sk


Za STARBAITS EXTREME CARPING
Rosťa a Martin