Extreme Carping team

... Czech Republic

Get Adobe Flash player

8. CARP MARATHON FIGURA 2013


Třetí červnový týden jsme se vydali vyzkoušet štěstí na 54. hodinový maratón, který se konal na rybníku Figura.

Nejdříve v krátkosti pár informací o téhle malé, ale hodně náročné vodě. Rybník Figura je s hloubkou od 30 do 160cm silnou průtokovou vodou, která zaručuje extrémně  těžký  boj s ulovenými rybami. Rybí obsádku tvoří převážně kapři a amuři od 5 – 12kg, ovšem největší jedinci se pohybují okolo 17kg. Některá lovná místa jsou s vysokým břehem a malou hloubkou doslova peklem. Pro závody je zde pouze devět  lovných míst a to z jedné strany, což zaručuje dostatek prostoru pro všechny teamy.

Los nám určil stanoviště č. 6 uprostřed startovního pole na nejširším místě rybníka.
Tedy vzdálenost pro náhozy na max. 100m. Horší už to ale bylo se zdoláváním, protože vytáhnout z tohoto místa rybu ze břehu, bylo skoro nemožné. Proto jsme museli pro všechny ryby do vody a trápili se po kolena v bahně.
Pravidla umožňují, že před závodem je možné pouze jednou zakrmit své místo z protějšího břehu. Po poradě jsme zvolili mix boilies PROBIOTIC RED ONE  v kombinaci s peletkama.
V průběhu závodu jsme lehce dostřelovali a přidávali i PRAWN and PEPPER, na který jsme také chytali. První záběry přišly na kombinaci těchhle dvou koulí. Během dne fungovala skvěle prezentace na panáka s 12mm popkou.V noci byla zase úspěšnější prezentace jedné 20mm koule.

Záběrů jsme měli hodně, ovšem naše úspěšnost při zdolávání byla kritická. To co se nám přihodilo tady, tak to jsme ještě nezažili. Vždy si zakládáme úspěch na tom, že nesmíme vypínat ryby a tady se ukázalo, že je prostě každý závod jiný a pokud se ztrácejí ryby ve velkém, tak prostě nejde vyhrávat….

Navíc se nám podařilo hned první den chytit největší rybu, ale nakonec nám ji vyfoukli poslední noc na stanovišti č. 4 o celých 31g.

Celkově jsme se tedy umístili na třetím místě s ulovenými 111kg. Tenhle závod byl pro nás jeden z nejtěžších i co se týče psychiky, ale zvládli jsme to a už brousíme strategii na příští ročník, kde určitě přijedeme za kapry bojovníky, kteří jsou ve výborné kondici a díky silnému průtoku i v těch největších parnech není nouze o záběry.

Výsledky závodu:

1.      Místo J+J Jan Křižák a Jiří Kaleta

2.      Místo Rybochňapi Daniel Wojkowski  a Tomáš Robenek

3.      Místo Starbaits CZ Martin Kania  a Rostislav Wator

  

Za team STARBAITS CZ
Rosťa, Martin a skvělí pomocníci Viktor s Vojtou